Özlem AKINCI SÖZER Kimdir?

Ortodonti, dişlerin çene kemikleri üzerinde düzgün sıralanmasını, dişler ve çeneler arası uyumsuzluğun giderilmesini konu alan diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Halkımızın çoğunlukla “diş teli tedavisi” olarak adlandırdığı ortodontik tedavi, dişlerinizin düzgün sıralanmasıyla estetik bir gülümseme kazanmanıza , çiğneme fonksiyonunun etkinliğinin artmasına, konuşma fonksiyonunun düzelmesine ve geliştirilmesine,özgüven kazanmanıza ve genel sağlığınızda iyileşmeye katkı sağlar.

Meslek hayatıma 2008 yılında İstanbul Üniversitesi (Çapa) Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olarak adım attım. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalında doktora eğitimime başladım ve 2012 yılında eğitimimi tamamlayıp Ortodonti Bilim Doktoru ve Ortodonti Uzmanı ünvanını aldım. 2013 yılında Hatay’da Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Yrd. Doçent Dr. kadrosunda öğretim üyesi olarak hizmet vermeye başladım. 2017 yılında DENTAPARK Ağız Diş Sağlığı Polikliniğinin hizmete girmesiyle üniversitedeki görevimden ayrılıp DENTAPARK bünyesinde hizmet vermeye başladım.

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden aldığım diş hekimliği ve ortodonti uzmanlık eğitimim sırasında hemen hemen her türlü ortodonti vakasının tedavisine eşlik ettim. Bu deneyimlerimi öğretim üyesi olarak görev aldığım sürede gerek hasta tedavileri, gerekse asistanlarımızın ve öğrencilerimizin eğitimi sırasında aktarmaya çalıştım. Şimdi ise DENTAPARK’ta hastalarımızlayım.